Start Waterpolo-playoffs dit weekend, zowel voor Heren 1 als jeugd

Na de reguliere competitie in 3denationale staat Heren 1 soeverein aan de leiding, gevolgd door Merksem, Gent en Strombeek.

Deze 4 teams spelen vanaf dit weekend de eindronde om de stijger naar 2denationale te bepalen. Het format is als volgt: de 4 teams spelen nog 1 keer tegen elkaar in 3 speeldagen, waarbij telkens alle ploegen samenkomen op één locatie per speeldag.

Zaterdag 27 april is de eerste speeldag, in het zwembad van de 3dein de rangschikking: Vrije Zwemmers Gent.

Na halvering van de punten is dit de beginsituatie:

Beginstand Play-offs

  1. Hasselt A                            25
  2. Merksem                            20
  3. Gent                                    20
  4. Strombeek                          17

 Met in totaal 9 punten te verdienen, kan de eerste speeldag al heel bepalend zijn.

Dit is het programma nu zaterdag:

18:00               Gentse – Merksem

19:30               Hasselt – Strombeek

Na dit weekend gaat dan de 2despeeldag door in Merksem (4 mei) en de 3deen laatste in Hasselt (11 mei). 

De verste verplaatsing richting Gent maken we met de bus, om de spelers optimale rust te gunnen, en ook de supporters de kans te geven om mee te gaan zonder veel moeite.

Coach Sven kan over een volledig fitte kern beschikken en er is danig de pees op gelegd tijdens de laatste trainingen. Zowel tactisch als fysiek werd het niveau aangehouden, ondanks enkele weken gemis aan competitieritme. De Hasselaren gaan van eigen sterkte uit, aangezien ze tegen de ander 3 teams alles gewonnen hebben, behalve thuis tegen Strombeek op de 2despeeldag, toen het een draw werd.

Voorzichtigheid is zeker geboden. Strombeek staat duidelijk achter op de andere drie, maar is het zwarte beest van Hasselt: naast de draw thuis, werd er in Strombeek ook maar nipt met 1 goal verschil gewonnen.

De wedstrijd nu zaterdag tegen Strombeek wordt echter in Gent gespeeld, dus voor geen van de twee teams hun thuisbad. Het is er ook gedeeltelijk ondiep in Gent, wat dan weer een nadeel is voor ons.

Aangezien de andere wedstrijd de nummers 2 en 3 betreft, kan Hasselt – mits winst – één team al op 8 punten zetten, waardoor de titel tussen Hasselt en nog één team zal gaan.

Ook Play-offs voor de Jeugd

Naast Heren 1, is het play-off concept ook in meerdere jeugdreeksen toegepast. Per leeftijdscategorien ziet het er dit seizoen zo uit:

U11 : tornooi samen met Genk – datum nog niet definitief
U13 : tornooi – 4e van elke reeks – zondag 28 april om 14.00 uur in Hasselt ( samen met Aalst en Tielt)
U15 : geen eindronde – zij spelen nog vriendschappelijk tegen Eupen – 4 en 18 mei
U17 : spelen voor de regionale titel
             zondag 28 april om 17.15 uur : Hasselt – Wase
             zaterdag 18 mei om 19.00 uur : Oostende – Hasselt
             zaterdag 1 juni om 18.30 uur : Waregem – Hasselt
Translate »